W samym sercu Poznania

 Kompleks St John Park to nowa lokalizacja mieszkalno-biznesowa, znajdująca się w jednym z najpiękniejszych zakątków miasta.

✧✧

 

Termy maltańskie/spa/tereny sportowe

Jezioro Maltańskie, nazywane również Zbiornikiem Maltańskim, jest sztucznym akwenem zlokalizowanym w Poznaniu. Powstało w 1952 roku w efekcie postawienia tamy na rzece Cybinie. Ma ok. 2,2 km długości, co czyni je największym sztucznym akwenem w mieście. Jego średnia głębokość wynosi 3,1 m, a w najgłębszych miejscach sięga ok. 5 m.

W bezpośrednim sąsiedztwie jeziora znajduje się szereg atrakcji rekreacyjnych, a wśród nich:

sztuczny stok narciarski,

sztuczne lodowisko,

ogród zoologiczny z wieloma egzotycznymi gatunkami zwierząt,

Kolejka Parkowa „Maltanka” – wąskotorowa linia kolejowa,

Kopiec Wolności,

sezonowa wypożyczalnia rowerów MaltaBike.

Ponadto, na jeziorze znajdują się jeden z najstarszych w Europie tor wioślarski na sztucznym akwenie — Tor Regatowy Malta. Zawody odbywają się tu od 1952 r. i niejednokrotnie „Malta” była gospodarzem Pucharu Świata w Wioślarstwie. W latach 1990, 2001 i 2010 odbyły się tu również Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie. Akwenowi nazwę zawdzięcza także odbywający się co roku w czerwcu poznański festiwal teatralny Malta, którego część spektakli jest wystawiana nad samym jeziorem.

 

 

Kompleks mieszkalno-biznesowy St John Park znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Poznania — w Komandorii, położonej nad Jeziorem Maltańskim. Jest to jedna z najbardziej tętniących życiem i fascynujących części miasta, idealnie umiejscowiona zarówno pod względem geograficznym, jak i handlowym.

 

Kompleks St John Park znajduje się w odległości spacerowej od jednego z największych i najpiękniejszych parków Poznania, miejsc rekreacji i Jeziora Maltańskiego, którego tor kajakowy i wioślarski jest przez wielu uważany za najpiękniejszy w Europie.

Tereny sportowe obejmują również całoroczny stok narciarski i saneczkowy, pole do minigolfa oraz park do gry w bowling i bule. Najnowszą inwestycją są Termy Maltańskie — akwapark z wodami termalnymi.

 

W okolicy Malty znajduje się także poznańskie zoo, które może się pochwalić wieloma egzotycznymi gatunkami zwierząt, a także akwarium, gadziarnią i ptaszarnią.

 

Ta część miasta oferuje znakomite połączenia komunikacyjne oraz łatwy dostęp do najlepszych poznańskich restauracji, hoteli i ulic handlowych. Od zawsze stanowiła też atrakcyjne miejsce biznesu, handlu i twórczości artystycznej. Jest to idealna lokalizacja dla nowego obiektu, który, czerpiąc z lokalnego dziedzictwa i jednocześnie oferując design i usługi na miarę XXI wieku, może stać się wizytówką tej części miasta.